موارد تشخیص تست ۳ کاره اعتیاد روژان:

AMP = آمفتامین (شیشه)

MOP = مورفین (تریاک – هرویین)

MET = متامفتامین (شیشه)


مقدمه :


کیت‌ سه تایی اعتیاد که به عنوان تست ۳ کاره اعتیاد ادراری نیز شناخته می‌شوند، نوعی آزمایش و سنجش بدون درد انواع مواد مخدر در ادرار می‌باشد. این وسیله، ادرار شما را جهت وجود برخی مواد دارویی غیرقانونی و یا داروهای تجویزی سنجش کرده و قادر است نتیجه هر چند نوع اعتیاد را در یک بار نمونه‌گیری بر روی صفحه نمایش نشان دهد.
تست تشخیص الکل نیز می‌توانست جزو این کیت قرار گیرد، ولی به علت تشخیص آسان آن از طرق دیگر یعنی تست تنفس، از این مجموعه حذف شده است.


هدف از آزمایش و استفاده از کیت سه کاره اعتیاد : 

چندین سناریوی مختلفی برای نیاز پیدا کردن به کیت تست اعتیاد می‌توان در نظر گرفت؛ به عنوان مثال ممکن است پزشک شما هنگامی که متوجه کوچکترین مشکلی از طرف شما با داروهای تجویزی شود درخواست انجام این آزمایش را بکند. هنگامی که پزشک متوجه رفتاری غیر عادی یا خطرناک از شما شود ممکن است این تست را بر روی شما انجام دهد.
همچنین بسیاری از کارفرمایان برای استخدام افراد به ویژه در شغل‌های حساس و خاص، نیاز به یک تست دارویی داشته تا بتوانند به سرعت افرادی را که مواد مخدر مصرف کرده شناسایی کنند.
مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد نیز یکی دیگر از مشتریان استفاده از انواع کیت‌های تست‌ اعتیاد هستند تا بتوانند به طور مرتب و منظم بیماران خود را کنترل کرده و از صحت انجام مراحل ترک اعتیاد اطمینان حاصل فرمایند.
در نهایت از این کیت‌ها می‌توان در خانه نیز استفاده کرد. به عنوان مثال اگر قصد ثابت کردن این را دارید  که از هیچ ماده مخدری استفاده نمی‌کنید، انجام آزمایش توسط این محصولات می‌تواند شما را یاری جوید. البته بهتر است قبل از آن با پزشک خود نیز مشورت کنید.


چگونه تست سه کاره اعتیاد را بگیریم؟

قبل از تهیه نمونه ادرار از نوشیدن مقادیر بیش از حد مایعات جلوگیری کنید. همچنین آخرین حمام شما نیز باید دو تا سه ساعت قبل از انجام آزمایش انجام شود. به منظور انجام این آزمایش ابتدا یک ظرف نمونه تهیه کرده و نمونه ادرار خود را در داخل آن بریزید (امکان دستکاری نمونه توسط شخص در این مرحله وجود دارد). توجه داشته باشید که میزان نمونه شما باید حداقل ۴۵ میلی‌لیتر باشد. هنگامی که ادرار خود را انجام داده و نمونه را تهیه می‌کنید روی ظرف نمونه را بپوشانید. نمونه باید در دمای طبیعی بوده تا آزمایش منجر به نتایج صحیح شود.

چگونه نتایج تست اعتیاد را بخوانیم؟

باید توجه داشت بین تست بارداری و اعتیاد در خواندن نتیجه تفاوت وجود دارد و نحوه خواندن تست اعتیاد در ادامه مورد بحث قرار می‌گیرد. اگر دو خط ظاهر شد، تست منفی است. (همچنین اگر یک خط پررنگ و یک خط کمرنگ باشد بازهم نتیجه منفی می‌باشد.) اگر یک خط در بالای تست ظاهر شد تست مثبت است. اما باید توجه داشت که تست در شرایط خانگی صورت پذیرفته و نمی‌توان اعتماد کامل به جواب آن داشت و جهت اطمینان بیشتر باید با حفظ خونسردی آزمایش را مجددا بعد چند روز تکرار کرد و یا آزمایش خون انجام داد.
اگر یک خط در پایین مشاهده شد یا اصلاً خطی مشاهده نشد، آزمایش غیر قابل استناد بوده و نتیجه‌ای ندارد. ممکن است تاریخ مصرف تست گذشته باشد یا در نمونه مقادیری آب وجود داشته باشد یا به هر دلیل دیگری تست جواب نداشته و نیاز به تست مجدد است.


زمان ردیابی مواد درون بدن به هنگام استفاده از تست ۳ کاره اعتیاد :
​​​​​​​

انواع داروها و یا مواد مخدر پس از استفاده، در مدت زمان محدودی در بدن باقی می‌ماند. البته زمان تشخیص مواد مخدر در بدن به نوع مواد، دوز استفاده، نوع نمونه تهیه شده و متابولیسم فردی شخص مقابل بستگی دارد. در جدول زیر برخی از زمان‌های تشخیص تقریبی برای انواع مواد مخدر آورده شده است.

نوع کیت کاست سه تستی
نمونه گیریادرار
زمان پاسخ دهی5 دقیقه
تعداد در بسته30 عدد
ساختایران روژان آزما

​مشخصات 

دانلود کاتالوگ

​روش کار برای مولتی دراگ ها 
10 تا 15 ثانیه کاست را درون ظرف ادرار قرارداده و
​​​​​​​بعد از 5 دقیقه خوانش شود .