تست بارداری خودکار روژان یا بی‌بی چک جهت تشخیص بارداری زنان بوده و بانوان گرامی می‌توانند بدون نیاز به پزشک و به صورت خانگی این تست را انجام دهند. این تست بارداری قادر به تشخیص هورمون‌های بارداری در ادرار بوده و قادر است نتایج را ظرف مدت کوتاهی نشان دهد. در واقع این وسیله دارای پادتن‌هایی بوده در برابر هورمون HCG (هورمون بارداری) واکنش نشان داده و نتایج این واکنش بر روی دستگاه ظاهر می‌شود. نتایج این آزمایش اگر در زمان صحیح انجام شود تا ۹۹ درصد قابل اطمینان بوده و دیگر نیازی به انجام آزمایش خون نمی‌باشد.

نوع کیت خودکاری
نمونه گیریادرار
زمان پاسخ دهی2 دقیقه
تعداد در بسته1 عدد
تعداد در کارتن264 عدد
ساختایران روژان آزما

​مشخصات 

دانلود کاتالوگ

روش اول:
 مقدار مناسبی ادرار (20 سی سی) را در یک ظرف تمیز جمع آوری نمایید.
( برای مثال لیوان یکبار مصرف)
​​​​​​​سپس کاست تست بارداری را از داخل جعبه خارج نمائید.
کاست را به صورت عمودی تا منطقه مدرج ، داخل نمونه ادرار قرار داده و به مدت (3 الی  5  ثانیه) صبر کنید. سپس کاست را از داخل نمونه خارج کرده و نتیجه را بعد از 2 دقیقه ملاحظه فرمائید. (شکل 1)

روش دوم:
 ابتدا کاست تست بارداری را از جعبه خارج نمائید و قسمت انتهایی کاست تست بارداری را از قسمت مدرج (با زاویه 45 درجه) در مقابل ادرار روان قرار دهید.به ترتیبی که مقدار ناچیزی ادرار روی قسمت مدرج ریخته شود(3 الی  5  ثانیه) سپس کاست را از جلوی ادرار خارج کرده و نتیجه را بعد از 2 دقیقه ملاحظه فرمائید. (شکل 2)

​​​​​​​

نکته بسیار مهم : 
کاست تست را در تمام مراحل انجام آزمون به صورت عمــودی (طبق شکل 3) و یا در سـطح صاف قرار دهید ،  به هیچ عنوان  کاست تست را به سمت بالا برنگردانده و نگه ندارید (مطابق شکل 4 ) زیرا سبب عدم تشکیل هر دو خط C و T می گردد .

​​​​​​​

بررسی نتایج:
- ظهور دو خط رنگی در ناحیه (T) و (C) ( حتی ممکن است یک خط روشنتر از دیگری باشد) نشان دهنده مثبت بودن آزمایش است  در این حالت احتمال بارداری وجود دارد.
- ایجاد یک خط رنگی در قسمت کنترل (C) نشان دهنده نتیجه منفی میباشد. در این حالت احتمالا ً باردار نیستید. - در صورتیکه هیچ خط رنگی ایجاد نشود و یا عدم ظهور خط رنگی در ناحیه (C) ، نتیجه فاقد اعتبار است و در این حالت  برگه راهنما را یک بار دیگر به دقت بخوانید و  با یک نمونه جدید تست را تکرارنمایید.
توجه: غلظت خیلی پایینhCG   ممکن است بعد از گذشت زمان طولانی، یک خط کم رنگ در ناحیه خط تست (T) ایجاد کند بنابراین نتایج بدست آمده بعد از 5 دقیقه قابل استناد نمی باشد.