شرکت تولیدی روژان آزما (سهامی خاص)
تولیدکننده فرآورده های تشخیص طبی و تجهیزات آزمایشگاهی 

همزمان با تحولات بین المللی و در راستای تولید محصولات تشخیصی بالینی دانش محور، گروهی از متخصصان کارآزموده کشور با استعانت از مددهای الهی کارخانه ای را با نام روژان آزما در زمینه تولید فراوده های بیوتکنولوژی و تجهیزات آزمایشگاهی احداث نموده و به بهره برداری رسانیده اند. این شرکت تولیدی پژوهشی در سال 1381 تاسیس و فعالیت تولیدی خود را در حوزه تولید کیت های تشخیص سریع از سال 1384 شروع کرده است. این گروه که متشکل از متخصصین بیوتکنولوژی ، علوم آزمایشگاهی، مهندسان پزشکی، الکترونیک، مکانیک و نرم افزار می باشند، گرد هم آمده اند و حاصل سال ها پژوهش و تجربه خود را جهت تولید فراورده های تشخیصی و تجهیزات آزمایشگاهی در غالب یک تشکل تولیدی به کار گرفته اند تا با تولید بخشی از نیازهای جامعه آزمایشگاهی، گامی هر چند ناچیز در جهت خودکفایی کشور عزیزمان ایران بردارند.
کارخانه روژان آزما در زمینی به وسعت 8،400 با زیربنایی معادل 4،000 متر مربع، در بخشهای زیر فعالیت دارد و تا به حال 20 عدد پروانه ساخت وسیله پزشکی جهت تولید تست های تشخیص سریع را دارا می باشد که شامل:
1- تولید سنجشهای سریع برای تشخیص:
- بارداری و مدیریت باروری
- انواع تست های تشخیص مواد مخدر
- انواع تست های تشخیص بیماریهای عفونی
- انواع تست های تشخیص مارکرهای سرطانی
- انواع تست های تشخیص مارکرهای قلبی
1- فعالیت های پژوهشی در زمینه:
- تولید انواع آنتی بادی های پلی کلونال و منو کلونال و پروتئین های ری کامبیننت
- طراحی سنجشهای ایمنی
- انواع سنجش های بیوشیمیایی، ملکولی، هماتولوژی و عفونی

​​​​​​​در سال 1384 این کارخانه تولیدی به عنوان واحد نمونه صنعتی در حوزه زیست فناوری برگزیده شد و پس از آن این شرکت را بر آن داشت تا همواره جزء برترین ها باشد. بدین منظور همواره سعی بر آن بوده است که در درجه اول کیفیت محصولات و در مرحله بعد تنوع محصولات و رضایت مندی مشتری را در نظر داشته باشد.​​​​​​​

محصولات روژان آزما